
Що таке овуляція?
Що таке овуляція?
Овуляція – це коли зріла яйцеклітина розриває фолікул (мішок, що живить яйцеклітину) і виходить з яєчника. День, у який відбувається овуляція, називається “днем овуляції”, а період до і після дня овуляції називається “періодом овуляції”. У середньому овуляція відбувається раз на чотири тижні.
Щомісяця близько 1000 яйцеклітин активуються, і всі вони намагаються рости, але не всі вони можуть вирватися вперед, зазвичай 1 або 2 яйцеклітини щомісяця беруть на себе ініціативу. Ці клітини готуються до запліднення.
Жінки народжуються з 1,5-2 мільйонами яйцеклітин, до моменту статевої зрілості залишається 400000 – 600000 клітин, але щомісяця втрачається близько 1000 яйцеклітин. Однак не кожна жінка народжується з однаковою кількістю яйцеклітин і не вступає в період статевого дозрівання з однаковою кількістю яйцеклітин.
Як і в який період проходить овуляція-симптоми.
У кожного менструального циклу є дві віхи: менструація та овуляція. Відстеження часу обох цих подій не тільки допоможе вам спланувати вагітність, а й допоможе уникнути вагітності.
У цій статті ми зосередимося саме на овуляції. Ми розповімо, що таке овуляція і коли вона настає, коли починається овуляція, які відмінності та інше. Ми також проллємо світло на деякі з найпоширеніших симптомів овуляції, як ви можете відстежувати, коли ви овулюєте, і що ви можете робити з цією інформацією.
Через скільки днів настає овуляція після місячних?
Відомо, що нормальні цикли у різних жінок можуть коливатися від 21 до 35 днів. Час до настання овуляції у кожної жінки різний. До того ж цей період може варіюватися від місяця до місяця в однієї й тієї самої жінки і становити від 13 до 20 днів.
Як відбуваються процеси овуляції?
Коли настає овуляція? У репродуктивному віці у жінки з регулярним менструальним циклом яйцеклітина розвивається в яєчниках щомісяця в мішечку, який називається фолікулом (такий як кулька). Усі фолікули яєчників жінки вже знаходяться в яєчнику при народженні. Однак фолікули не всі мають однаковий ступінь зрілості, а перебувають на різних стадіях. За цикл у жінки виробляється не один фолікул яєчника.
Фолікул – це не яйцеклітина; Проте яйцеклітина може дозріти тільки у фолікулі. Яйцеклітина є зародковою клітиною жінки і має аналог у чоловіка зі сперматозоїдом.
Щоб цей рух, відомий нам як овуляція, став можливим, фолікул-кулька має лопнути. Тоді кулька має приблизний діаметр від 18 до 36 міліметрів.
Овуляція-на який день циклу?
Цей мішок, що досяг свого діаметра, на 14-й день(при циклі 28 днів) лопається. Під час кожної овуляції фолікул дозріває і вивільняє яйцеклітину, яка виходить у черевну порожнину і захоплюється фаллопієвими-матковими трубами.
На початку кожного менструального циклу кілька (~10) фолікулів, що розвиваються, вважаються кандидатами на овуляцію в цьому циклі. Приблизно в середині фолікулярної фази один фолікул стає домінуючим, тобто самим зрілим та великим.
Решта фолікулів швидко регресують.
Овуляція і зачаття.
Коли ви плануєте завагітніти, термін має ключове значення. Ви можете зробити багато чого, щоб максимізувати свої шанси завагітніти. Але якщо ваші намагання не відповідає вашому циклу овуляції, всі зусилля будуть марними. Щомісяця у вас є короткий період часу, щоб завагітніти, і, якщо ви втратите цю можливість, вам доведеться почекати до наступного. Хоча ніхто не може точно гарантувати, коли ви завагітнієте, ви можете збільшити свої шанси на успіх, знайшовши відповідний час. Цей відповідний час чітко можливо вирахувати за допомогою тестів на овуляцію.
Жінки з більшою ймовірністю завагітніють у найбільш фертильний період свого місячного менструального циклу. Цей часовий інтервал, також відомий як фертильне вікно, зазвичай становить шість днів – п’ять днів до овуляції і день овуляції. Цей етап називають найродючішим часом, тому що сперматозоїди можуть зберігатися в репродуктивній системі жінки протягом 5 днів, а запліднення яйцеклітини, що покинула фолікул можливе тільки до 12- 24 години. Під час овуляції ваш яєчник (фолікул) випускає зрілу яйцеклітину, яка переміщається фаллопієвою трубою в матку. На шляху до матки сперматозоїди можуть зустрітися з нею і запліднити яйцеклітину.
Чи можна завагітніти після овуляції?
Після овуляції можна завагітніти. Коли жінка займається сексом протягом 12-24 годин після виходу зрілої яйцеклітини, шанси на зачаття високі. Після того, як яєчник випускає яйцеклітину, вона виживає протягом приблизно 24 годин, перш ніж померти, якщо тільки сперма не зможе її запліднити.
Скільки триває фолікулярна фаза менструального циклу?
У цій фазі циклу слизова оболонка матки знову наростає після менструації і дозріває як мінімум одна яйцеклітина. Також підвищується рівень гормонів.
Фолікулярна фаза триває в середньому 13-14 днів. Із трьох фаз менструального циклу ця триває найбільше. Перед менопаузою ця фаза стає коротшою. Ця фаза закінчується з різким підвищенням рівня лютеїнізуючого гормону, завдяки котрому і буде відбуватися овуляція. І якраз тести для визначення овуляції визначають рівень цього гормону в сечі.
Тривалість фолікулярної фази варіабельна і завжди закінчується в момент овуляції. За циклу 28 днів він становить близько 14 днів. За циклу 35 днів він триває близько 21 дня. Але треба розуміти, що тривалість поточного циклу можна буде зрозуміти тільки по його закінченні, коли настане чергова менструація (тобто пост фактум).
У першій половині, фолікулярної фази, коли вибирається і росте домінантний фолікул (6-9 дні циклу). Фолікул стає домінантним при діаметрі близько 10 мм і зазвичай виростає до 2 см у діаметрі (може досягати 3,3 см у діаметрі).
Це розміром із гроно винограду або фундук зі шкаралупою. Такі ффоллікули дуже гарно видно при УЗІ дослідженні.
Рівень естрогенів підвищується. Багато жінок повідомляють, що в цей час вони можуть краще концентруватися, почуватися привабливішими і більш творчими. Недарма гормон естроген також відомий як “гормон щастя”.
Коли відбувається овуляція? Овуляторна фаза циклу.
Овуляторна фаза (овуляція) зазвичай починається приблизно через 14 днів після початку фолікулярної фази, але може варіюватися індивідуально. У більшості жінок менструальні кровотечі починаються через 10-16 днів після овуляції.
Скільки днів триває овуляція?
Найчастіше під цим питанням жінки мають на увазі можливість завагітніти. Після того, як яйцеклітину випущено, яйцеклітина продовжує жити близько 12-24 години. Якщо протягом цього часу між сперматозоїдом і яйцеклітиною не відбувається запліднення, яйцеклітина гине і, зрештою, виштовхується зі слизовою оболонкою матки. Фертильні дні тривають довше, ніж сама овуляція. Скільки триває овуляція? Вона триває близько доби. Щоб її впіймати за допомогою тесту на овуляцію використовують декілька тесті. Тестування починають через 3-4 дні після початку місячних. Тестування проводять кожного дня. Треба щоб тест спочатку був негативним. І тільки після того, як тест стане позитивним можна констатувати, що овуляція наступить у найближчі 24 години. Якщо с першого тестування ви отримуєте позитивний результат тесту, то це може свідчити що овуляція вже відбулася і шанси завагітніти зменшуються.
Лютеїнова фаза – який день циклу?
На запитання, що таке лютеїнова фаза, можна відповісти просто так. Це фаза менструального циклу, яка починається після овуляції. На цьому етапі фолікул, відповідальний за вивільнення яйцеклітини, перетворюється на жовте тіло.
Ця фаза відносно постійна за тривалістю. Вона триває від 12 до 16 днів і охоплює звичайний цикл з 15-го по 28-й день циклу.
Лютеїнові клітини жовтого тіла виробляють велику кількість прогестерону та естрогену. Прогестерон стимулює слизову оболонку матки, щоб підготувати її до імплантації заплідненої яйцеклітини. Після лютеїнової фази можуть виникнути дві її ситуації.
Щойно вивільнена яйцеклітина запліднена, вона транспортується в матку і прикріплюється до слизової оболонки. Це початок вагітності.
Якщо запліднення не відбувається, слизова оболонка матки відшаровується від стінки і виливається з входу в піхву у вигляді менструальних кровотеч.